Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 19 чоловік

Новини

14 березня – День українського добровольця
Цей день є символом незламного духу та відданості України. Ця дата була обрана не випадково : саме 14 березня 2014 року перші 500 добровольців із Самооборони Майдану вирушили з Києва на тренувальну базу в Нових Петрівцях для формування першого добровольчого батальйону. Вони стали тими, хто першим став на захист України в найважчі часи.
Щороку в цей день ми вшановуємо всіх українських добровольців – тих, хто свідомо обрав шлях боротьби за нашу свободу, незалежність та суверенітет. Їхня мужність, рішучість стали основою незламності нашої нації.
Сьогодні ми згадуємо всіх, хто віддав своє життя за Україну, та висловлюємо вдячність тим, хто продовжує захищати нашу державу. Нехай їх подвиг ніколи не буде забутий, а наша країна завжди матиме таких сміливих і відданих синів і доньок, які готові боротися за її майбутнє.
В гімназії були проведені інформаційні хвилинки, години спілкування, перегляд відеоматеріалів та флешмоб "Бажаємо нашим добровольцям..."
Вічна слава українським добровольцям! Слава Україні! Героям слава!

Щороку, у березні, український народ і все прогресивне людство відзначає річницю з дня народження славного генія українського народу Т. Г. Шевченка. Цього року це 211 річниця.
На протязі Шевченківського тижня, який тривав з 03.03. по 06.03.2025, в ЗЗСО "Устянська гімназія" було проведено ряд виховних заходів.
З учнями 7 класу проведено квест "Ключ до Кобзаря", учні 3 класу провели конкурс малюнків до творів поета та прочитали його вірші , 6 клас доєднався до флешмобу “Борітеся - поборете, хай Бог помагає”, з учнями 5 класу проведено пізнавальну гру "Знавці творчості Шевченка", “ Ми пам'ятаємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка” таку назву мав виховний захід в 9 класі.
Литвинчук Соломія та Бурченя Анастасія прийняли участь у обласному конкурсі читців-аматорів "Кобзарева струна не вмирає"(дистанційний формат).
Завершальним етапом урочистих святкувань став конкурс читців - декламаторів "Кобзареве слово - ніби пісня, свою дарує мудрість нам". Учасники демонстрували не лише вміння виразно читати поезії, а й свою акторську майстерність. Присутні мали можливість насолодитися Шевченківською поезією, доторкнутися до спадщини великого генія, адже, його слово живе, вічне і невмируще. А ми кожного разу, слухаючи відомі рядки, шукаємо відповіді на актуальні проблеми сучасності.
Переможці конкурсу отримали дипломи шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка та солодкі подарунки.

25 лютого день народження Лесі Українки — видатної поетеси, письменниці та громадської діячки, яка стала символом незламності українського духу.
В закладі цього дня звучали вірші поетеси, пригадали її біографію.
З учнями 7 класу ЗЗСО "Устянська гімназія " проведено виховну годину "Леся Українка- геній тендітної незламності", класовод 2 класу провела годину спілкування " Слово Лесі Українки буде жити вічно!"
В початкових класах пройшли літературні читання “Читаємо Лесині вірші”.
Поетеса, драматург-новатор,публіцист, критик, громадський діяч – це лише незначний перелік характеристик Лесі Українки. Її життя стало прикладом боротьби, а її зброя – це слово, яке й зараз є актуальним. 25 лютого минає 154 роки з дня народження Лесі Українки. Леся Українка-гордість нації і всенародна любов. Вона прагнула згуртувати українців задля ідеї національної єдності,незалежності ,миру та свободи. Своєю громадянською позицією служила Україні.

24 лютого в ЗЗСО " Устянська гімназія" пройшов загальношкільний виховний захід до третьої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну та Національного дня молитви за Україну.
11 років війни. 3 роки національного протистояння. 4 століття боротьби.
Сьогодні ми відзначаємо не лише 3-тю річницю російсько-української війни, але й Національний день молитви за Україну.
Цей день – це не просто дата, це символ нашої незламності, нашої віри та нашої боротьби. 11 років тому розпочалася війна, яка триває й досі. Три роки тому ми стали нацією, яка дала відсіч ворогу та показала всьому світу свою силу духу. За плечима нашого народу – 4 століття боротьби за незалежність та свободу.
Сьогодні ми звертаємось до Бога з подякою за те, що він єднає нас, дає нам силу та надію. Ми молимось за наших захисників, за їх мужність та відвагу. Ми молимось за мир в Україні, за її перемогу та щасливе майбутнє.
Цей день – це час для єднання, для молитви та для віри у нашу перемогу.
Слава Україні!

Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації.
З учнями гімназії було проведено ряд заходів:
- в 6 класі була проведена гра Kahoot "Міжнародний день рідної мови”;
- учні другого класу з нагоди Дня рідної мови провели вікторину на знання української мови, списували і зачитували вислови видатних людей про мову, переглянули презентацію. Всі отримали Дипломи знавців рідної мови;
- урок - гра в 1 класі " Я люблю рідну мову";
- з учнями 5 класу проведено інтерактивні ігри, КТС , виготовлення фоторамки "День рідної мови. Є мова - є Україна!" ;
- учні 7 класу створили стінгазету "Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина" ;
- дев'ятикласники взяли участь у пізнавальній грі до Дня рідної мови;
- до бібліотеки завітали учні 8 класу разом з вчителем української мови Слюсарчук Світланою Леонідівною, щоб ознайомитись з видами словників, довідників, енциклопедій, що розповідають про багатство та милозвучність нашої мови.
Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Мова – це не просто слова, звуки, це – голос народу, генетичний‌ код нації‌!
Любіть свою рідну мову! Розмовляйте! Розвивайте! Шануйте! Пишайтеся!

20 лютого відзначаємо День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Сьогодні у нашій гімназії відбулися ряд виховних заходів, присвячених Дню Героїв Небесної Сотні. Учні та вчителі згадали події, які змінили історію України, вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу та гідність нашої країни.
Вони віддали своє життя, протестуючи проти намірів повернути країну під російське ярмо й позбавити її європейського майбутнього. Завдяки їхній жертві Україна здобула першу перемогу у битві, що триває й донині.
Будьмо гідними їхньої пам’яті – захищаймо своє!
Небесна Сотня - наша перша лава у справедливій, мирній боротьбі, яка полягла за Україну.
ГЕРОЯМ СЛАВА! І ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЇМ НА ЦІЙ ЗЕМЛІ!
Не маємо права забути: Всесвітня Тиха акція "Ангели пам’яті" до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні і всього Небесного воїнства традиційно проводиться у ЗЗСО " Устянська гімназія".
Участь в акції дає можливість вкотре вшанувати пам'ять полеглих Героїв.

19 лютого – День Герба України .
Сьогодні відзначаємо річницю затвердження Тризуба як Малого Державного Герба України. Цей символ має тисячолітню історію, починаючи ще з часів Київської Русі, і є уособленням незалежності, сили та єдності нашої держави.Тризуб – це знак нашої боротьби та незламності!
Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба. Український тризуб - символ нашої свободи і незалежності, яка має давню та величну історію!
Шануємо наш символ державності, поважаємо спадок наших предків!
У ЗЗСО "Устянська гімназія" класними керівниками були проведені години спілкування “19 лютого - День Державного Герба України”.

З метою виховання в учнів духовних цінностей 18 лютого 2025 року в ЗЗСО " Устянська гімназія" проведено І (шкільний) етап VIII обласної олімпіади "Знавці Біблії".
Знання Святого Письма – це не лише інтелектуальний багаж, а й духовний скарб, що допомагає орієнтуватися в житті, приймати мудрі рішення та бути добрим прикладом для інших.
Бажаємо успіху та високих результатів учасникам олімпіади!

16 лютого наша країна відзначає День Єднання – свято, яке нагадує, що сила українців у єдності, солідарності та взаємній підтримці. Його запровадили у 2022 році як символ стійкості, згуртованості та непохитності українців перед загрозами. Це свято стало ще одним нагадуванням про силу нашого народу, який, попри всі виклики, продовжує боротися за свою незалежність.
Напередодні свята ЗЗСО " Устянська гімназія" демонструє свою згуртованість перед будь-якими викликами. Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки.
Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!
...Єднаймося друзі, бо в єдності сила
І правда, і воля, і віра свята!
І в Єдності День ми єдинії будем –
Великі й малі, наче небо й жита!
Єднаймося друзі, бо ми того варті
Всі ми – ти і я, ми – єдині, одні!
І вірим, що Мир й Перемога настане,
Що «єдність» огорне своїми крильми!
(автор вірша: Яна Бик)

ЗЗСО "Устянська гімназія" вітає всіх з Днем святого Валентина!
Нехай кожне сердечко сяє добром і любов’ю. Даруйте одне одному усмішки й радість!
Особлива любов і подяка нашим ГЕРОЯМ, незламним ЗСУ!
В гімназії відбувся конкурс патріотичних валентинок, приурочений Дню закоханих "Нашим Захисникам з любов'ю". Учні  виготовляли листівки -"валентинки", в яких дякували ЗСУ.
Переможці були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

День безпечного Інтернету!
Сьогодні учні початкових класів ЗЗСО "Устянська гімназія" приєдналися до відзначення Дня безпечного Інтернету!
У сучасному світі навіть найменші користувачі вже знайомі з гаджетами, тому важливо навчати їх правил безпечної поведінки в інтернеті з молодшого віку.
Пам’ятаймо: Інтернет може бути другом, якщо користуватися ним з розумом! Наша місія навчати дітей безпечної поведінки онлайн.
З учнями 7 класу ЗЗСО "Устянська гімназія" проведено виховну годину "Безпека в Інтернеті".

З 24 січня по 07 лютого у ЗЗСО "Устянська гімназія" були проведені класні батьківські збори у новому сучасному форматі дружньої бесіди "Ось такі наші справи".
Будь-якій хворобі краще запобігти! Будь-яку проблему легше вирішити разом! Найкращі ліки – любов і підтримка! Найважливіше – бути у цьому світі надійним захистом для своїх дітей! Саме такі висновки могли зробити батьки наших гімназистів, що відвідали класні батьківські збори : "Забезпечення безпечного та комфортного середовища у закладі освіти : запобігання насильства з дітьми, попередження булінгу (цькування), кібербулінгу, шкідливі звички, використання цифрових технологій, надмірне спілкування у чатах, неконтрольовані покупки в інтернет- магазинах". Спілкування педагогів та батьків пройшли у форматі – коло однодумців. У наш час однією з найнебезпечніших суспільних хвороб є булінг. Ми щоразу перебуваємо у стані стресу, коли дізнаємося про випадки булінгу у різних його проявах, у різних місцях.
Хвилюємося за своїх дітей, боїмося не пропустити чогось важливого. На батьківських зборах мали нагоду здобути багато необхідних знань, послухати поради вчителів, поспілкуватися у дружній атмосфері однодумців. Директор гімназії Олеся Шекель, заступник директора з навчально-виховної роботи Марія Бурченя, практичний психолог Олена Бурченя, класні керівники 5-9 класів, підготували багато корисної інформації, низку порад, які наші батьки візьмуть на озброєння, запобігаючи булінгу та усім видам насильства.
Шановні батьки!Говоріть із дітьми про важливе, цікавтесь їхнім життям, будьмо партнерами у вихованні майбутнього покоління. Адже лише у співпраці ми зможемо виховати гідних людей, які поважатимуть себе та інших.

29 січня, в День пам'яті Героїв Крут, у ЗЗСО "Устянська гімназія" відбувся зворушливий захід- реквієм "Пам'ятай про Крути", присвячений цій трагічній, але водночас героїчній сторінці української історії.
Ми згадували юних студентів і гімназистів, які 107 років тому стали на захист Батьківщини, протистоячи більшовицькій навалі під Крутами. Їхній подвиг – це не лише про героїчну боротьбу, а й про безмежну любов до України, про віру в її незалежність та майбутнє. Це урок мужності, самопожертви та непохитної віри у перемогу, навіть перед обличчям неминучої смерті.
Під час заходу переглянули документальні кадри, читали вірші, присвячені подіям під Крутами.
Пам'ять про Героїв Крут – це не просто дата в календарі. Це постійне нагадування про ціну свободи та незалежності, про те, що ми повинні пам'ятати і цінувати героїзм наших предків. Нехай їхній подвиг надихає нас на будівництво сильної та незалежної України!

Сьогодні, 28 січня, ми святкуємо важливу дату в історії нашої країни — День затвердження Державного прапора України.
Нехай же гордо майорить наш синьо-жовтий стяг, що уособлює чисте небо і щедрі поля, об’єднує кожного з нас у любові до рідної землі та в боротьбі за Перемогу.
Прапор - є особливим символом соборності й незалежності України!
Синьо-жовтий є кольором героїчної боротьби, незламності і державного будівництва українців. Прапор - наша гордість! Прапор - наша віра! Прапор - наша боротьба!
В ЗЗСО "Устянська гімназія" доєдналася до відзначення цієї події. Години спілкування
"Прапор - наша гордість були проведені по всіх класах. Учні 1-5 кл. провели челендж "Пишаємося тим ,що ми українці".

Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними збудниками: найпростішими, бактеріями, вірусами. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники потрапляють, головним чином, з інфікованою водою, зіпсованими та неякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.
Причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання, тощо.
Найчастіше фактором зараження стають брудні овочі, фрукти та ягоди, а також продукти, що продаються в місцях стихійної торгівлі. Особливу небезпеку становлять саме ягоди, поверхню яких неможливо повністю очистити за допомогою миття водою. Нажаль, деякі батьки вживають самі і дають дітям сире молоко, сметану і сир, без попередньої термічної обробки.
Хвороба проявляється не одразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 днів. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювота, болі в животі, пронос, підвищення температури.
При появі клінічних ознак хвороби треба негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне лікування: ні в якому разі не слід займатися самолікуванням.
У вогнищі інфекції обов’язково повинна проводиться дезінфекція.
**Щоб запобігти виникненню гострих кишкових інфекцій слід неухильно дотримуватися простих правил:**
* дотримуватися правил особистої гігієни;
* ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
* мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
* користуватися індивідуальним посудом;
* запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються харчові продукти;
* регулярно мити та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки;
* окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
* для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо);
* добре прожарювати або проварювати продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;
* при здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні);
* на відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо). Не готувати продукти з запасом;
* дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години);
* використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
* вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду;
* мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
* не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти. При купівлі харчових продуктів та напоїв обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у cnoci6 зазначений на упаковці та у встановлений термін. При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції;
* при транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);
* не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
* не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
* не давати маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо. При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Для дітей молодшої вікової групи — батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала продукти невизначеного походження;
* уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання;
* при появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою. Самолікування може призвести до значних ускладнень.
ТІЛЬКИ ЧІТКЕ ДОТРИМАННЯ ГІГІЄНІЧНИХ ПРАВИЛ ТА ВИМОГ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ КИШКОВИМИ ІНФЕКЦІЯМИ.

27січня- Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Голокост — це трагедія, яка забрала життя 6 мільйонів євреїв, а також мільйонів представників інших національностей і спільнот, які стали жертвами нацистського режиму. Це рана, яка досі болить у серцях багатьох родин, громад і націй.
В гімназії були проведені інформаційні хвилинки “День пам'яті жертв Голокосту”, виховна година " Метелики в гетто не живуть" (5 клас).
Ми пам’ятаємо, щоб не забувати. Ми згадуємо, щоб не допустити повторення.
Світла пам’ять загиблим. Ніколи знову!

У рамках спортивно-масових заходів у ЗЗСО "Устянська гімназія" з “20.01. по 24.01.2025р. проходили змагання з настільного тенісу між учнями 6-9 класів. Учні показали спритність, швидкість реакції, наполегливість та жагу до перемоги. Переможці змагань :
І місце - Годун Василь (7 клас) ;
ІІ місце - Шилан Артем (9 клас );
ІІІ місце - Трофимчук Нікита(6 клас)

22 - січня - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!
День Соборності України – це свято єдності нашого народу, яке нагадує про важливість згуртованості та спільної мети. У цей день ми вшановуємо історичне об’єднання українських земель і продовжуємо вірити в сильну та незалежну Україну.
Бути одним народом попри час та випробування — найважливіше, що ми можемо зробити для процвітання України. Від Львова і до Харкова, від Києва і до Одеси берегти її культуру, дотримуватись її традицій та пам’ятати, хто ворог, бо, як показує історія, він у нас один незалежно від прожитих століть.
В гімназії було проведено ряд заходів з нагоди свята . Виховні години в початкових класах “Ми - єдина Україна!”, години спілкування в 5-9 класах “Всім серцем любіть Україну свою — і вічні ми будемо з нею!», загальношкільний флешмоб “Соборна мати Україна — одна на всіх , як оберіг!”
З Днем Соборності, українці!

Сьогодні відзначаємо чудовий ДЕНЬ ОБІЙМІВ.
Обійми — це не просто вираз підтримувати, але й потужний спосіб виразити нашу любов та турботу.
У ЗЗСО "Устянська гімназія" вірять, що кожен день має бути наповненим теплом і підтримкою, а сьогодні — особливий момент.
Підтримуйте один одного, даруйте теплоту та обійми друзям, колегам і всім, хто поруч! Подивіться! Скільки щирих усмішок!!!
Хай цей день стане нагадуванням про те, як важливо бути поруч та підтримувати .
Дякуємо нашим ЗСУ! Для них найміцніші обійми!

17 січня 2025 року в ЗЗСО " Устянська гімназія"відбулися загальношкільні батьківські збори, на яких розглядалися питання співпраці школи і сім'ї , відповідальність батьків за навчання і виховання дитини , інтернет та мобільні телефони в житті дитини , що заважає дітям вчитися , стан відвідування занять , профілактика правопорушень, харчування дітей , підсумки навчання за перший семестр.
Директор гімназії Олеся Шекель наголосила про правила і обов'язки батьків щодо виховання дітей , зробила звіт про роботу закладу за І семестр, розповіла про особливості харчування дітей та про плани на наступний семестр. Заступник директора з навчально-виховної Марія Бурченя особливу увагу звернула на відвідування учнями занять та проблеми з виконанням домашніх завдань.. Добро та любов починається з сім'ї, родини , наголосила в своєму виступі психолог Олена Бурченя.
Адміністрація гімназії та педколектив висловлюють слова подяки всім батькам за їхню небайбужість до справ нашого закладу.

Toggle chat